Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkul geliştirme ve yatırım faaliyetlerini, kurumsal bir yapıda yürütülmesi zorunlu verimli bir gelir kaynağı olarak değerlendirmektedir.

Yatırım stratejisi olarak sadece İstanbul ve diğer büyük kentler değil, tüm Anadolu kentlerinde yayılma politikası benimsenmiş olup, bu modelin GYO sektörüne de fayda sağlaması beklenmektedir.

Portföyün inşaat riski düşük, kira getirisi yüksek gayrimenkullerden oluşması esas alınmıştır. Böylece küçük yatırımcılara da tüm ülke genelinde kira getirisine odaklanmış bir model sunarak, yatırım yapma fırsatı sunmayı hedeflemektedir.

Gerek portföyü oluşturacak gayrimenkuller, gerekse gayrimenkullerin mekânsal dağılımı ile yabancı/yerli yatırımcıların ve küçük yatırımcının da ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu model ile şirketin daha hızlı ve karlı büyümesi planlanmaktadır.

Projelerimiz Hakkında Bilgiler

  • Çanakkale Projesi; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’na göre gayrimenkulümüzün değeri 41.5 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Üst yapı inşaatı çalışmaları hızla devam eden gayrimenkulün, 2023 yılı 3. Çeyrek sonu itibariyle faaliyete geçmiştir. TAB Gıda ile imzalanan kira sözleşmesi uyarınca, gayrimenkulümüz,   Burger King tarafından işletilmektedir. 24.11.2023 tarihinde REKLAM ÜSSÜ REKLAM AJANSI PRODÜKSİYON DAN.ORG.SAN.VE DIŞ.TİC.A.Ş. firmasına satılmıştır.

  • Tekirdağ AtaCorner Projesi/Süleymanpaşa; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’ndaki (Arsa + Natamam Proje) değeri 80.8 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Gayrimenkul üzerinde 10 adet bağımsız ticari ünite planlanmış olup,  yapı kullanım alanı değişmeden bağımsız bölüm sayısı kiracı ihtiyaçlarına göre 4 olacak şekilde revizyona gidilmiştir. 10.11.2023 tarihinde tadilat yapı ruhsatı alınmıştır. Kiracılarının arasında Burger King, Popeyes, Kahve Dünyası Al Götür ve MR DIY yer almaktadır.
  • Kayseri/Talas Projesi; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’ndaki (Bina) değeri 34,5 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Mevcutta gayrimenkulümüzde Burger King, Popeyes ve Arby’s restoranları faaliyet göstermeye devam  ederken, son bağımsız bölüm için Sbarro ile sözleşme imzalanmış olup, 2023   yılı   içerisinde  faaliyete  geçecektir.
  • Lüleburgaz/ AtaCorner; 2023 yılı ilk altı ay Değerleme Raporu’ndaki (Bina) değeri 127.7 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. A101, Koçtaş, Burger King, Popeyes, Usta Dönerci, Arby’s, Kahve Dünyası ve Play Park markalarının kiracı olduğu gayrimenkulde, diğer bağımsız bölümlerin kiralama faaliyetleri devam etmektedir.
2024

1. Çeyrek Raporu

2024 Yılına Ait 1. Çeyrek Raporumuz Açıklandı.

BORSADA

ATAGYO

"ATAGY" Hisse Senedi performansını detaylı incelemek için tıklayın.